reklama
reklama

Plat absolventů studentů a čerstvých absolventů VŠ:

Jak vysoký plat si podle Vašich zkušeností zaslouží ve svém prvním zaměstnání studenti a čerství absolventi VŠ?
U čerstvých absolventů VŠ míváme v prvních 24 měsících vysokou volatilitu (první "skutečná" práce pro většinu bývá jenom "na zkoušku"), což je pro nás nákladově větší problém, než nepřiměřené mzdové požadavky.

Je protikuřácký zákon ohrožením svobody?

Kuřáci si v restauracích a dalších pohostinských zařízeních od konce května příštího roku už zřejmě nezapálí. Úplný zákaz kouření přinese takzvaný protikuřácký zákon, který schválila sněmovna. Souhlasíte s tvrzením odpůrců zákona, kteří vytrvale tvrdí, že skrze něj dochází k ohrožení svobody?
Probírali jsme to s chlapama v naší zahulené hospodě na vesnici, těm vadilo, že paní majitelka zvedla cenu panáku myslivce o pětikačku. S koncem hulení byli nakonec nějak srovnaní, ale srovná se to, hlavně, když chutná pivo.

Czech Republic, nebo Czechia?

České sportovní svazy řeší, zda zůstat u dlouhé a již zažité verze názvu státu Czech Republic, nebo začít užívat její kratší a označení Czechia. Téma je stále aktuální proto, že se blíží hokejové mistrovství světa a už brzy se začne připravovat výbava sportovců pro zimní OH v Jižní Koreji....
Czech Republic; o tom žádná!

Svět podle Trumpa

Jak hodnotíte volbu Donalda Trumpa jako nového prezidenta USA? Očekáváte, že se tato volba nějak dotkne buď vašeho byznysu, případně byznysu obecně?
Mám z Trumpa dobrý dojem. Ta neskutečná masáž proti němu nakonec nevyšla, a věřím, že mu pár věcí vyjde, především směrem do zahraničí a k infrastruktuře USA.

Sledujete bitvu o Bílý dům? Kterému z kandidátů byste dali svůj hlas?

V USA se konala druhá prezidentská debata mezi Hillary Clintonovou a Donaldem Trumpem. Vedle nebývalé hrubosti debaty se také hovoří o jménech významných amerických byznysmanů, kteří se netají svou konkrétní podporu. Peter Thiel (PayPal) podporuje Trumpa, Clintonovou například Tim Cook (Apple)....
Donald Trup. Nebere si servítky, uznává chyby dosavadní zahraniční politiky USA, ale podle volební matematiky je bez šance. Škoda.

Které nové technologie se Vám líbí a případně uvažujete o jejich využití ve svém byznysu?

Denně se dozvídáme o technologiích, které by nám měly ulehčit práci. Případně únavné úkoly za lidi zcela přebrat. Mluví se například o samořídících automobilech v nákladní a městské hromadné dopravě. Hledají se cesty, jak aplikovat možnosti 3D tiskáren ve zdravotnictví, atd. Které nové technologie...
Pojištění pohledávek čeká velká proměna: dochází k propojení se systémy zákazníků, práci finančních analytiků ve velké části nahrazují algoritmy vyhodnocující big data, stávající online řešení nahradí aplikace pro mobil a tablet.
1 2 3 4 5 ... 10
reklama