reklama
reklama
Byznys Echo / Respondent

výkonný ředitel Profinit

Odpovědi respondenta

Jak vnímáte současné úvahy o možných změnách pracovní doby?

Před devadesáti lety (26.9. 1926) zavedl Henry Ford pětidenní pracovní týden. Jak vnímáte současné úvahy o možných změnách pracovní doby? Nejčastěji se hovoří o volném pátku a šestihodinové pracovní směně.
V modernich firmach, jako je Profinit, je regulace pracovni doby zakonem a nutnost vedeni evidence dochazky kvuli statnim kontrolam vnimano jako prezitek minuleho stoleti. U nas umoznujeme individualni pracovni uvazky. At kazdy pracuje, kolik chce.

Co si myslíte o kampani odborářů "Konec levné práce"?

Vedení největší odborové centrály, Českomoravské konfederace odborových svazů, doporučilo svým členům, aby ve svých firmách požadovali mzdy vyšší o 5 až 5,5 procenta. Co si myslíte o aktuální výzvě Josefa Středuly?
Na levné práci stojí bohužel dnes velká část naší ekonomiky, tak věřím, že odboráři mají nějaký skvělý a proveditelný plán, čím ji nahradit.

Jakou reformu podle vás potřebuje systém českého základního a středního školství?

Jakou reformu podle vás potřebuje systém českého základního a středního školství? Jak hodnotíte platy učitelů? Které obory strádají? Chybí českým absolventům nějaká zásadní dovednost?
Bylo by třeba opustit feudálně-komunistické základy současného systému a udělat ze škol prostředí, které děti bude bavit a probudí v nich radost z poznávání. Věřím, že by to vedlo i k zatraktivnění matematiky, což je pro Profinit a celé IT základ.
1 2 3
reklama