reklama
reklama

Porodnictví v Česku

V Česku za posledních 25 let několikanásobně vzrostl podíl dětí narozených císařským řezem. Jakou máte osobní zkušenost s českým porodnictvím?
Osobní zkušenosti mám skvělé. Poctivě ale přiznám, že jsme se ženou spíše příznivci porodu v porodnici, takže jine alternativy než porodnice do tohoto hodnocení nemám jak zahrnout. S porodem vlastního dítěte bych ale neexperimentoval.

Registry s údaji občanů

Počet nejrůznějších zákonem zřízených registrů a evidencí s různými údaji o obyvatelích už v Česku atakuje stovku. Je to správný trend?
Myslím že to jen dokresluje trend doby, který se mi nelíbí celkově. Osobně bych přivítal spíš rozvoj než redukci svobod a fakt nemyslím, že na každé uprdnutí potřebujeme zákon, registr, radar, kameru a ouřadu. Je to cesta bez rozumu a do pekla.

České pohraničí

Pohraniční oblasti jsou na tom podle řady ukazatelů hůře než zbytek Česka, ať už je to podíl lidí bez práce, počet exekuci nebo třeba množství potratů. Měla by je vláda podporovat? A jakým způsobem?
Přijde mi to být taková socialistická otázka a trochu se bojím Reaganovského "I'm from the government and I'm here to help." Na ústecku pomáhala FS lodníkům a vypadá to na další exekuce a potraty. Pokud nechceme katastrofu, vláda ať radši nepomáhá.

Dofinancování hypoték

Je podle vás správné, že ČNB zákazem stoprocentních hypoték de facto nutí zájemce o bydlení bez vlastních úspor k "dofinancování" hodnoty nemovitosti, na niž nestačí hypotéka, jinými dražšími úvěry? Nepovede toto opatření ve skutečnosti ke zhoršení postavení klientů bez úspor?
Myslím, že to jen vede ke zhoršení pozice klientů a nic pozitivního to nenese.
Domnívám se, že tak jako i u dalších kroků (např. měnové intervence) ani zde ČNB nepracuje zrovna pro naše blaho a prospěch. Odpovědné by banky mohly být i bez toho.
1 2 3 4
reklama