reklama
reklama

Hypotéky

ČNB chce výrazně omezit objem hypoték nad 80 procent hodnoty nemovitosti. Mimo jiné tím chce předejít nafukování realitní bubliny. Pomůže podle vás tento krok zastavit prudký růst cen nemovitostí z posledních let?
Především by mělo být snadnější zahajovat nové stavby. Ale i tohle pomůže.

Evropské dotace

Co si myslíte o evropských dotacích? Jsou spíše prospěšné nebo spíše škodí?
Souhlasím s nimi v oblasti rozvoje jednotné evropské infrastruktury a obyvatelnosti krajiny. Nesouhlasím s nimi v podpoře podnikání, kde převážně kazí přirozené tržní síly, pokud se výrobek nebo služba dá snadno distribuovat na širším teritoriu.

Je protikuřácký zákon ohrožením svobody?

Kuřáci si v restauracích a dalších pohostinských zařízeních od konce května příštího roku už zřejmě nezapálí. Úplný zákaz kouření přinese takzvaný protikuřácký zákon, který schválila sněmovna. Souhlasíte s tvrzením odpůrců zákona, kteří vytrvale tvrdí, že skrze něj dochází k ohrožení svobody?
Složité téma, restaurace je mírně veřejný prostor. Na jedné straně je poškozování zdraví nekuřáků, podporované prezidentem-nevzorem. Na druhou stranu závislí kuřáci - povolil bych existenci čistě kuřáckých restaurací, výrazně označených.

Czech Republic, nebo Czechia?

České sportovní svazy řeší, zda zůstat u dlouhé a již zažité verze názvu státu Czech Republic, nebo začít užívat její kratší a označení Czechia. Téma je stále aktuální proto, že se blíží hokejové mistrovství světa a už brzy se začne připravovat výbava sportovců pro zimní OH v Jižní Koreji....
Czech Republic.

Elektronická evidence tržeb

Od prosince začíná platit povinná elektronická evidence tržeb. Jako první budou elektronicky evidovat své tržby provozovatelé hotelů a restaurací. Jak hodnotíte způsob, kterým stát EET “odkomunikoval”? Dostali občané dostatečný balík informací, aby zákon pochopili?
Ano, vše bylo i přes mírné zmatky dostupné a vysvětlené. S jedinou výjimkou - firmy nemusí za EET platit peníze navíc, renomovaní výrobci informačních a ekonomických systémů mají EET v běžných verzích, bez příplatku.

17. listopad

Co byste popřál/a studentům u výročí oslav svátku 17. listopadu? A jak by zněla vaše rada k jejich prvním krokům v případném podnikání?
Rozvíjejte svobodu každý den,ztrácí se nenápadně. Je cestou k plnému životu, tak ji neměňte za plný talíř, něco k jídlu vždycky seženete :-).
Dělejte, co cítíte z celého srdce,že chcete dělat. I kdyby vás od toho všichni varovali. Dopadne to dobře!

Jak a čím by mohly české firmy vábit české odborníky pracující v zahraničí k profesnímu návratu domu?

Slovenská IT firma láká slovenské ajťáky z Česka k pracovnímu návratu domů. Cílí na ně virální kampaní "Jedlo pre ajťákov". Firma si od kampaně slibuje, že z Brna a Prahy přetáhne až 300 slovenských pracovníků do Košic.
Když už jste tak hezky nahráli :-), my je lákáme na zdravou stravu, cvičení, příjemný kolektiv profesionálů a hlavně - skvělé technologie pro software do celého světa!
Jak naše HR říká: "Pojďte si k nám zamakat" !

Sledujete bitvu o Bílý dům? Kterému z kandidátů byste dali svůj hlas?

V USA se konala druhá prezidentská debata mezi Hillary Clintonovou a Donaldem Trumpem. Vedle nebývalé hrubosti debaty se také hovoří o jménech významných amerických byznysmanů, kteří se netají svou konkrétní podporu. Peter Thiel (PayPal) podporuje Trumpa, Clintonovou například Tim Cook (Apple)....
Hillary Clinton, i když Ameriku nikam neposune. Donald Trump nejedná jako prezident a vůdce národa, zhatil svou šanci.

Které nové technologie se Vám líbí a případně uvažujete o jejich využití ve svém byznysu?

Denně se dozvídáme o technologiích, které by nám měly ulehčit práci. Případně únavné úkoly za lidi zcela přebrat. Mluví se například o samořídících automobilech v nákladní a městské hromadné dopravě. Hledají se cesty, jak aplikovat možnosti 3D tiskáren ve zdravotnictví, atd. Které nové technologie...
S našimi zákazníky u nich zavádíme Business Intelligence, smartwatch,API, Internet věcí, automatické měřící systémy, terminály ve výrobě, pokladní systémy s periferiemi, lasery, 2D/3D tisk.Pro nás je užitečná řada nových softwareových technologií.

Jak vnímáte současné úvahy o možných změnách pracovní doby?

Před devadesáti lety (26.9. 1926) zavedl Henry Ford pětidenní pracovní týden. Jak vnímáte současné úvahy o možných změnách pracovní doby? Nejčastěji se hovoří o volném pátku a šestihodinové pracovní směně.
Jsem na to alergický. Více jde o produktivitu práce a podíl osobních nákladů. Sociálně-inženýrské narušování této rovnováhy bude ještě více přetěžovat pracovité a schopné, ostatní se ještě více povezou. Je to další útok na hodnoty,na kterých stojíme.
1 2 3 4 5 6 7 ... 14
reklama