reklama
reklama

Cesty k úspěchu

Co je podle vás nejdůležitější pro to, aby se člověk stal úspěšným podnikatelem?
Podepisuji slova pana Štěpánka.

České mzdy

Měly by se razantně zvyšovat mzdy v Česku?
To není otázka volby, mzdy razantně POROSTOU. Proto musíme zvyšovat PRODUKTIVITU PRÁCE: prodávat víc, mít vlastní zákazníky a dobrou značku, nebýt subdodavatel. Vše zvládat rychleji, bez zbytečných činností a automatizovat, co jde. Pak uspějeme :-).

Porodnictví v Česku

V Česku za posledních 25 let několikanásobně vzrostl podíl dětí narozených císařským řezem. Jakou máte osobní zkušenost s českým porodnictvím?
Velmi dobrou. Lékaři na prvním místě chrání životy. Pokud se k tomu přidává neomalenost pacientů, kteří kontrolují každý krok, nečekejme od medicíny riskování. Bohužel to zastaví pokrok.

Povolební Česko

Jakým směrem se vydá Česko po volbách?
Názory, které politici reprezentují, vyjadřují různorodost českých občanů. Ta zůstává, tak předpokládám podobné chování, jako nyní. Přeju si méně trapností a to, že se více z kverulanta staneme členem tvrdého jádra EU, protože to je nejlepší volba.

Budoucnost práce

Kolik lidské práce v Česku nahradí do roku 2030 digitalizace a robotizace?
V průmyslu klidně 20% práce. Možná si to málo lidí uvědomuje, ale nejvíce lze ušetřit v administrativě. V každé nové implementaci software ABRA Gen šetříme zákazníkům hodně lidské práce. Je to dobře, pole už také nikdo neokopává motykou.

České pohraničí

Pohraniční oblasti jsou na tom podle řady ukazatelů hůře než zbytek Česka, ať už je to podíl lidí bez práce, počet exekuci nebo třeba množství potratů. Měla by je vláda podporovat? A jakým způsobem?
Souhlasím s paní Litvinovou a p. Štěpánkem. Odvážně: co nabídka Sudetským Němcům na menší příděl půdy pro ty, kteří se usadí natrvalo? Přišla by hrstka a my uzavřeli II.sv.v. Přivést chytré leadery, třeba budováním technologických center ve městech.

Platy pro české zaměstnance

Některé firmy v Česku hledají zaměstnance pro méně kvalifikované profese za mzdy hluboko pod 20 tisíci korun. Je podle vás v dnešní době možné sehnat na takto placené pozice české zaměstnance? Kolik je podle vašich zkušeností třeba nabízet Čechům na "přebraném" pracovním trhu?
Nízké mzdy jsou během 5ti let neudržitelné. Musíme produkovat chytré, inovativní a špatně kopírovatelné výrobky a služby. A pod vlastní značkou,držet zákazníka. To přinese vysokou přidanou hodnotu na zaměstnance a umožní vysoké platy, což si přejeme.

Intervence ČNB

Jaké dopady na českou ekonomiku bude podle vás mít ukončení intervenčního režimu ČNB? Dotkne se jen exportérů, nebo ovlivní i domácí byznys?
Dlouhodobé intervence jsou jako natažená pružina, po uvolnění přijdou kmity kursu. Pokud měna posílí o více, jak 2 koruny, poznáme to všichni na zbrždění růstu, protože mnoho CR firem jsou bohuzel subdodavatelé, kteří nedrží svou značku a zákazníka.

Byznys s vodou

Měla by podle vás vodovody a kanalizace v Česku provozovat města a obce nebo soukromé společnosti?
Oba typy subjektů - vždy je významné porovnávání cen mezi obcemi a důsledná kontrola nezneužívání monopolu.

EET

Je podle vás Elektronická evidence tržeb krok správným směrem? Prospěje státnímu rozpočtu a vyčistí trh od neplatičů daní, jak slibuje ministr financí Babiš?
Kdo nepodvádí, nemusí se bát, dobrý ERP software to umí v ceně. Na druhé straně roste obava ze začátku podnikání, kvůli nepřiměřeným sankcím. Celkově - jediný dlouhodobý efekt budou dražší obědy nás všech, včetně zaměstnanců.
1 2 3 4 5 6 ... 14
reklama