reklama
reklama

Výběr banky

Podle čeho se rozhodujete při výběru banky, u níž máte vedený svůj osobní (tedy ne podnikatelský) běžný účet?
Dostupnost elektronického bankovnictví a jeho komfort, přidělený bankéř, stabilita banky.

Eurodotace v Česku

Unijní eurodotace Česku podle vás: - prospívají, podporují modernizaci republiky - prospívají, ale jsou spojeny s korupcí - škodí, křiví tržní prostředí - škodí, jsou neefektivně vynakládány
Jak kde. Někde pomohly. Nepříznivá je v vedlejší administrativa. Dlouhodobě to nedává smysl.

Výběr daní

Ministryně financí Alena Schillerová slibuje proklientskou finanční správu. Co si pod tím představujete?
Tak na to se vážně těším :-)!

Posilování koruny v roce 2018.

Česká koruna má i v letošním roce posilovat. Na jaké úrovni podle vás bude kurz koruny k euru na konci roku 2018? Ovlivní silnější koruna nějak váš byznys?
Na jedné straně se nám daří, na druhé nemáme vysokou produktivitu práce a dost možná přijde celosvětově zbrždění růstu. Pokud se bude dařit a nedojde k velké turbulenci, skončí na 24,50 Kč za Euro. Silnější koruna nám nepomáhá, jsme vývozci.

Vláda Andreje Babiše

Pokud vláda Andreje Babiše získá ve sněmovně důvěru a začne vládnout, zlepší se podle vás podnikatelské prostředí v Česku?
To nepředpokládám. Minulý ministr financí pan B., nám povinnosti přidal, proč by to nyní mělo být jinak? Navíc součástí podnikatelského prostředí je etika = rovné podmínky, bude rozvíjena ;-)?

Jakou vládu chtějí podnikatelé?

Jakou vládu chtějí podnikatelé a proč? - Menšinovou vládu Andreje Babiše doplněnou o odborníky. - Koaliční vládu v čele s ANO 2011 ale bez Andreje Babiše. - Menšinovou vládu odpůrců ANO 2011. - Vládu, která by vzešla z předčasných voleb.
Jasnou vládu, reprezentující většinu, ne lišácké cestičky vlád bez důvěry atd. Dle parlamentní demokracie. Bez ní není tržní hospodářství, rovné šance, podnikatelé. A jestli to pan předseda hnutí nebo někdo jiný teď neumí, pak budou nové volby.

Vliv sankcí vůči Rusku na byznys

Poznamenala váš byznys ukrajinská krize a následné sankce vůči Rusku, "zchudnutí" Rusů kvůli slabému rublu nebo odliv ruských turistů z Česka? Pokud ano, jak?
Ne, i míra útoků a snahy o zneužívání našich aplikací je stálá, tradičně z Ruska nejvyšší.

Česká mzda

Zaslouží si zaměstnanci v Česku v průměru vyšší mzdu, než bylo necelých 28 tisíc korun v letošním prvním čtvrtletí?
Zní mi to jako scifi, 28.000. Průměrná mzda v IT je mnohem vyšší. Soutěžíme se světovým trhem, pokud jde o lidi. Tak musíme i u zákazníků :-).

Tvrdší daňová správa

Víte, jak předejít případnému obvinění daňové správy, že se vaše firma zapletla do karuselového podvodu?
Spolupracovat s prověřenými dodavateli.

Bydlení v Praze

Je podle vás správné, že se Praha kvůli výstavbě nových bytů rozrůstá "do polí", přestože v širším centru města existuje mnoho nevyužitých ploch a brownfielfů? Jak by se měla změnit strategie výstavby bydlení v metropoli?
V různých metropolích to řešili různě, extremismus není na místě. K omezení rozrůstání do šířky by stačilo dále zvednout ceny za vyvázání pozemku ze zemědělského půdního fondu.
1 2 3 4 5 ... 14
reklama