reklama
reklama
Byznys Echo / Respondent

Jaroslav Řasa

zakladatel ABRA Software
Odpovědi respondenta

Protiepidemická opatření

Jaká konkrétní opatření máte v podniku připravená pro eventuální další vlnu covidu-19?
Prave je zavadime: Obnovujeme testovani, dusledne rousky po celou dobu na pracovisti pro neockovane, posileni homeoffice, postupne omezeni vetsich porad a setkavani.

Volební výsledky a priority nové vlády

Jak jste spokojeni s výsledkem voleb? Na jaké priority by se měla příští vláda soustředit, aby se v Česku žilo a podnikalo lépe?
Volby dopadly skvele!

Vyhnat bratrstvo kocici pracky AB,

Jasne se prihalsit k evropske spolecne politice a TVORIT JI,

Odstranit postupne odmenovani lidi, kteri si to nezaslouzi

A hlavne - pracovat na tom, abychom byli 20ti skoro ve vsem na svete (dnes jsme cca 25-30) 👍✌🇨🇿!!!

Datová schránka pro podnikatele

Byli byste pro to, aby všichni podnikatelé včetně živnostníků museli povinně mít datovou schránku? Je vhodné, aby jim stát tento způsob komunikace nařizoval zákonem?
Ano.

Firemní investice během pandemie

Covid už je v Evropě téměř rok. Jak se během té doby vyvíjely investice do rozvoje vaší firmy? Utlumili jste je, nebo v některé oblasti i navýšili? Jaké investice plánujete pro letošní rok?
Investujeme do všech projektů, které jsme rozhodli už před pandemií a tempo investic dále zvyšujeme, jsme technologická firma.
Základní dva směry i nadále jsou ABRA Gen, výkonný ERP pro úspěšné velké a střední podniky a ABRA Flexi, online ekonomický systém pro menší dynamické firmy.

Česko země koronaviru

Česko se zařadilo mezi země s největším přírůstkem počtu případů onemocnění covid-19 na světě. Dominuje i ve statistikách úmrtí. Vnímáte to jako stigma při jednání s vašimi zahraničními partnery? Muže to podle vás do budoucna poškodit obraz České republiky?
Ovlivnit to může. Je to znakem neschopné vlády.

Druhá vlna úprku na home office

Začíná druhý letošní hromadný přechod na home office. Jaká jsou vaše ponaučení z první jarní vlny? Organizujete práci z domova v druhé vlně na základě toho jinak?
Především podporujeme naše zákazníky v přechodu jejich podnikání do online prostředí, to je naše mise. Interně postupujeme obdobně, opatření upravujeme podle aktuální situace, udržujeme nadšení v lidech, sdílíme informace o všem, co se ve firmě děje, vytváříme digitální sociální kontakty.

Rekordní rozpočtový schodek

Je podle vás navýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun za současné situace akceptovatelné? Neměla by vláda více šetřit?
Především jde o to, jestli tyto peníze jen prodlouží agonii nefunkčních firem, které měly problémy už před omezeními, nebo tím podpoří zahraniční kapitál, nebo povedou k rychlému vyhledání náhradních produkcí a zlepšení situace. Není mi známá ucelená koncepce, přijde mi to ne úplně propracované. Takže možná měla, možná neměla, podle toho, jestli rozdává všem, nebo investuje. Měla by investovat!

Kultura a byznys

Máte vzhledem k pracovnímu vytížení čas na kulturu? Čtete knihy, chodíte do divadel, kin, galerií, jezdíte v Česku na kulturní a hudební festivaly a po památkách?
Ano, mám. I tak bych toho chtěl vidět více a je škoda, že letos nevyšla řada akcí za hranicemi.

Změny v zákoníku práce

Vyhovuje fungování vaší společnosti současná podoba zákoníku práce, nebo vaši společnost nějakým způsobem brzdí?Jaké změny v zákoníku práce byste uvítali (i s ohledem na zkušenosti z koronavirové pandemie)?
Pokud dopadne na české firmy vliv světového snížení produkce tak, jak jde předpokládat, bylo by velmi potřebné zjednodušit a zlevnit ukončení pracovního poměru. Firmy získají více svobody a to se paradoxně projeví nižší nezaměstnaností, protože bude více odvahy vzít v nejistých časech nového zaměstnance.

Internetové obchody na vzestupu

Posílily vaše firmy v posledních měsících v důsledku pandemie svou pozici v online prodeji? Budete dále více sázet na e-commerce?Vy osobně jste začal/a více nakupovat na e-shopech a budete v tom pokračovat, nebo se vrátíte do kamenných prodejen?
Samozřejmě. Zároveň naše zákazníky významně podporujeme službami a produkty ABRA Gen i ABRA Flexi v rychlém a hladkém přechodu všeho, co jde, do online. Týká se to jak jejich e-commerce řešení, tak vnitřních procesů ve firmách, podporujících práci na vzdálenost. K tomu jsme připravili i řadu nových produktů, které jdou naproti potřebám moderních firem.

A osobně kombinuji e-shopy i kamenné obchody podle toho, o jaké zboží jde.
1 2 3 4 5 ... 15
reklama